9 maja 2017 r., w Gdańsku, odbyło się pierwsze w nowym składzie, posiedzenie Uniwersyteckiej Komisji ds. Jakości Kształcenia na Kierunku Lekarskim, którego gospodarzem był Przewodniczący UKJKKL Prof. dr hab. Janusz Moryś.

Podczas posiedzenia członkowie komisji dyskutowali na temat zmian związanych z przyszłymi działaniami UKJKKL oraz o standardach kształcenia określonych przez National Committee on Foreign Medical Education and Accreditation w celu podtrzymania akredytacji amerykańskiej dla Uczelni Medycznych.

W spotkaniu wzięli udział: Przewodniczący UKJKKL Prof. Janusz Moryś, Prof. dr hab. Marek Kulus z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Prof. dr hab. Andrzej Dąbrowski z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, dr hab. Katarzyna Pawlak-Osińska, prof. UMK z Collegium Medicum w Bydgoszczy, Prof. dr hab. Michał Żmijewski z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Prof. dr hab. Ryszard Marciniak z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Prof. dr hab. Elżbieta Gawrych z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Prof. dr hab. Andrzej Hendrich z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Kamil Cebulski student Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.